Telefón

+421 915 267 491

Email

masazekynek@gmail.com

Termín

Na objednávku

Máte bolesti, brnenie alebo slabosť v ruke? Všetky tieto príznaky môžu naznačovať, že máte syndróm karpálneho tunela.

Karpálny tunel môže byť často spojený s prácou, ktorá vyžaduje opakujúce sa pohyby rúk a zápästia, dlhodobé držanie jednej polohy rúk, alebo zdvíhanie ťažkých predmetov. Niektoré typy prác môžu zvýšiť riziko vzniku karpálneho tunelu alebo prispievať k jeho zhoršeniu.

Rázová vlna je metóda liečby, ktorá sa často používa na zmierňovanie bolesti a podporu hojenia v rôznych ochoreniach svalových a kĺbových tkanív, vrátane karpálneho tunelu. Táto terapia sa používa ako neinvazívna alternatíva k chirurgickým zákrokom alebo iným konvenčným metódam liečby.

Ako funguje rázová vlna?

  1. Mechanizmus účinku: Rázová vlna vytvára vysokofrekvenčný pulzný tlak, ktorý sa aplikuje na postihnutú oblasť. Tento mechanický tlak môže stimulovať krvný obeh a zvýšiť tok krvi do oblasti. To môže podporiť hojenie tkanív, znížiť zápal a zlepšiť celkovú funkciu.
  2. Odbúravanie vápenatých usadenín: V niektorých prípadoch sa v karpálnom tuneli môžu tvoriť vápenaté usadeniny alebo kalcifikácie, ktoré môžu spôsobiť tlak na nervy a šľachy. Rázová vlna môže pomôcť rozbiť tieto usadeniny a uvoľniť tlak na karpálny tunel.
  3. Zníženie bolesti: Rázová vlna môže pomôcť znížiť bolesť a brnenie spojené s karpálnym tunelom tým, že blokuje niektoré bolestivé signály a stimuluje uvoľňovanie prirodzených bolesti tlmiacich látok.

Je dôležité mať na pamäti, že rázová vlna nemusí byť účinná u všetkých pacientov s karpálnym tunelom a výsledky môžu byť individuálne. Pred začatím tejto terapie by ste mali konzultovať s lekárom alebo odborníkom na fyzioterapiu, aby ste zistili, či je táto metóda vhodná pre váš konkrétny prípad.

Okrem rázovej vlny existuje mnoho iných nechirurgických možností liečby karpálneho tunelu, ako sú fyzikálna terapia, používanie ortéz, zmeny v životnom štýle a lieky. Ak máte symptómy karpálneho tunelu, mali by ste vyhľadať odbornú pomoc, aby ste získali správnu diagnózu a navrhnutý plán liečby.

Odporúčané články