Telefón

+421 915 267 491

Email

masazekynek@gmail.com

Termín

Na objednávku

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Sú charakteristické konkrétnym tvarom vlny – rýchly vrchol pozitívneho tlaku nasledovaný rýchlou fázou negatívneho tlaku. Táto tlaková vlna je schopná vyvolať priamu mechanickú stimuláciu.


Rázová vlna sa ľahko šíri vo vodnom prostredí (v medzibunkovej tekutine) a prenáša veľké množstvo energie, ktorá pri prechode cez ošetrované miesto vyvoláva terapeutickú odozvu – stimuluje regeneračné procesy. Okrem najznámejšieho analgetického efektu a postupnej redukcie kalcifikátov je
veľmi zaujímavý aj neovaskularizačný a regeneračný efekt rázovej vlny.


REDUKCIA KALCIFIKÁTOV A JAZIEV

Energia a vibrácie rázovej vlny pri prechode tkanivom spôsobujú mikrofragmentáciu
tkaniva, vyvolávajú napätie v tkanive a vytvárajú mikrokavitačné bubliny, ktoré spoločne redukujú vznik jazvy a dokážu postupne rozložiť kalcifikáty a zlepšujú regeneráciu pri chronickej tendinopatii.


ZNÍŽENIE AŽ ODSTRÁNENIE BOLESTI:

Terapia rázovou vlnou ShockWave Dual Power stimuluje tvorbu látok tlmiacich bolesť, vrátane substancie P, ktoré zmierňujú bolesť. Toto ošetrenie tiež znižuje produkciu neuropeptidu CGRP, čo vedie k zníženiu bolesti kĺbov a artritídy. Redukcia demyelinizovaných nervových vlákien – ďalší účinok terapie rázovou vlnou – pomáha znižovať zvýšenú citlivosť na bolesť pri chronických diagnózach.


URÝCHLENIE HOJENIA TKANÍV:

Mechanická stimulácia rázovou vlnou a diatermická biostimulácia stimuluje produkciu a aktivitu fibroblastov, kmeňových buniek a rastových faktorov, ktoré urýchľujú deštrukciu poškodeného tkaniva a podporujú tvorbu nového, a tým urýchľujú hojenie šliach, väzov, kože, nervov a kostí.


REDUKCIA AKUTNÉHO ZÁPALU:

Liečba rázovou vlnou mení hladiny neuropeptidov substancia P & CGRP, ktoré ovplyvňujú akútny zápal na bunkovej úrovni a zvyšujú rýchlosť hojenia.


REDUKCIA CHRONICKÉHO ZÁPALU:

Energia rázovej vlny stimuluje mastocyty k aktivite, ktorá vedie k uvoľňovaniu mnohých prozápalových mediátorov, ktoré pomáhajú obnoviť normálny proces hojenia a regenerácie, podporujú správne dokončenie procesu hojenia zranenia a zastavujú zápal.


REGENERÁCIA A HOJENIE KOSTÍ:

Mechanická stimulácia rázovou vlnou podporuje aktivitu osteoblastov, ktoré zvyšujú tvorbu rastových faktorov a oxidu dusného, ktoré prispievajú k osteogenéze a hojeniu kostí.

Odporúčané články